Tag:

Festa Major

Tradició i diversió a la Festa Major de Santa Coloma

La festivitat va donar el tret de sortida amb els primers actes del calendari, tot marcant l'inici d'unes jornades plenes de bon humor i convivència. El diumenge, la rauxa va continuar amb noves propostes, com ara el ball de sardanes, amenitzat per la Cobla Juvenil Ciutat de Solsona, que va fer ballar els amants de la tradició catalana al ritme de melodies populars.

Sant Julià de Lòria celebra una Festa Major inclusiva i per a totes les generacions

Amb propostes per a tots els públics, novetats pensades per a la gent gran i concerts per als més joves, la Festa Major de la parròquia va oferir una edició diversa i molt emotiva.

Andorra la Vella va celebrar una Festa Major plena de música i tradició

Andorra la Vella va vibrar, un any més, amb una Festa Major carregada de ritme, cultura i diversió per a totes les edats, de l’1 al 4 d’agost. Amb una programació pensada per connectar generacions, la capital va acollir concerts d’artistes de renom com Nil Moliner, Els Catarres, Julieta o Los Rebeldes, tot combinat amb activitats tradicionals com ara la cursa dels Menairons o la celebració del 40è aniversari dels gegants Ermessenda i Carlemany. Una edició memorable que va convertir els carrers de la parròquia en l’epicentre de la festa, la convivència i la música.

La Festa Major d’Encamp fa gaudir a tothom

Encamp va viure la seva tradicional Festa Major plena de cultura i diversió, on es va combinar tradició, música en directe, activitats infantils i propostes lúdiques per a tots els públics, amb la plaça dels Arínsols com a escenari central.

Una diada per recordar

Andorra la Vella va viure una jornada inoblidable per al món casteller. En una diada carregada d’emoció, la Colla Vella dels Xiquets de Valls, amb el suport dels Castellers d’Andorra, van aconseguir descarregar el primer 4 de 9 amb folre al centre del país. Aquesta fita va consolidar l’activitat castellera andorrana dins del panorama internacional.

La Festa Major d’Escaldes-Engordany esclata amb música, humor i molta energia

Del 19 al 26 de juliol la parròquia d'Escaldes-Engordany va viure una festa major plena d'activitats per a tots els públics. Música, tradició, humor, esports, propostes infantils, animació i gastronomia de carrer, dinamitzant el nucli històric de la parròquia amb algunes activitats, reforçant la connexió entre patrimoni i oci.

La pluja no atura la Festa Major de Soldeu

Amb una gran participació de veïns i visitants, el jovent organitzador de Soldeu i el Departament de Cultura i Tradicions del Comú de Canillo en van fer un balanç molt positiu de la Festa Major, celebrada els dies 12 i 13 de juliol, destacant l’ambient festiu que va omplir els carrers i la plaça amb música, gastronomia i activitats per a tots els públics.

Gran arrossada popular a Escaldes-Engordany per a celebrar 47 anys de trajectòria

La commemoració d'aquest any ha estrenat noves ubicacions, com ara la plaça de l'Església.